To hlavní z Kambodže Zájezdy Kambodža - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Kambodža

název zájezdu: To hlavní z Kambodže


Země:
 
Kambodža
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: dobrodružný, za památkami, za historií
Strava: Dle programu
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 24.11.2018
Konec zájezdu: 03.12.2018
Počet nocí: 7
Průvodce: Česky hovořící
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
51 500,- KčCena zájezdu za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
1 490,- KčVolitelné připojištění (storno, zavazadla atd.)

Cena zahrnuje:
 
* Letenky včetně všech poplatků z Prahy do Kambodži a zpět včetně letištních tax a poplatků, v optimální knihovací třídě
* Celkem 3 noci v hotelu v Siam Reapu, 2 noci v hotelu v Battambangu a 2 noci v hotelu v Phnom Penhu
* Stravování dle programu
* Všechny uvedené výlety včetně dopravy
* Všechny transfery
* Vstupy do památek a parků
* Doprovod česky mluvícího průvodce
* Cestovní zdravotní pojištění do zahraničí
* Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
 
* Vízum do Kambodži
* Volitelné připojištění do zahraníčí: 1490 Kč
* Spropitné a osobní výdaje

Poznámka:
 
Pojeďte se s námi podívat na nejkrásnější místa Kambodži, jako je Angkor Wat a chrámy Angkoru, jezero Tonle Sap, město Battambang a hlavní město Phnom Penh, kde se seznámíte s dějinami, kulturou a místní kuchyní. Skupina s českým průvodcem bude mít maximálně 12 osob. A navíc, pokud si budete chtít odpočinout na pláži u moře, zajeďte si si na pár dnů do Sihanoukville.


  

Další termíny


24.11.2018 - 03.12.2018 10 dní od 51 500,- Kč Min 8, max 12 osob. 

program zájezdu


1. den: ODLET
 Kambodža

Odlet z Prahy do Siam Reapu.

  

2. den: SIAM REAP
 Kambodža

Po příletu do Kambodže a vyřízení nezbytných formalit přejedete do hotelu a ubytujete se.

  
   

   

3. den: SIAM REAP
 Kambodža

Ráno po snídani si užijete nádherný Angkor Wat postavený po vzoru chrámové hory Meru, domova bohů. Uvnitř chrámu jsou stěny pokryty kamennými sochami a reliéfy znázorňující hinduistickou mytologii a války. Angkor Wat je také dobře známý pro více než 2000 tanečníků Apsara , které zdobí chrám. Jeho výstavba trvala kolem třiceti let intenzivní práce. Dnes je Angkor Wat symbolem duší khmerských lidí a je zobrazen i na státní vlajce Kambodže. Odpoledne po obědě navštívíte poslední hlavní město Velké Khmerské říše, Angkor Thom. Toto město je obklopeno 8 metrů vysokou zdí ve tvaru dokonalého čtverce. V přesném středu města se nachází impozantní chrám Bayon. Toto vznešené mistrovské dílo ze 12. století je velmi dobře známé pro svých 54 věží, které reprezentují 54 provincií Velké Khmerské říše. Večer vás čeká speciální khmerská večeře, která bude doprovázena tradičním khmerským tancem Apsara.

  
   

   

4. den: SIAM REAP
 Kambodža

Po snídani vyrazíte na venkov prohlédnout si "klenot" v oblasti Angkoru, hezký chrám Banteay Srei. Takzvaná "ženská citadela" zůstává nejzachovalejším chrámem v Kambodži. Jsou zde zobrazeny některé z nejlepších příkladů klasického khmerského umění. Banteay Srei je unikátní v tom, že je vyroben z růžového pískovce, který není k vidění jinde v Angkoru. Na zpáteční cestě budete mít možnost zastavit se v místní komunitě podél cesty a náš místní průvodce vám pomůže komunikovat s místními lidmi a tak se jistě dozvíte mnoho zajímavého o jejich způsobu života. Budete mít například příležitost se dozvědět, jak se vyrábí rýžový papír a ochutnat palmové víno a palmový cukr, které jsou populární místní sezónní produkcí. Odpoledne vyrazíte na projížďku tuktukem po chrámech takzvaného Malého okruhu. Nejznámější je asi "Tomb Raider chrám", jeden z nejmalebnějších a památných chrámů Angkoru a Ta Prohm, který je unikátní v tom, že byl ponechán do značné míry tak, jak bylo nalezen, prorostlý džunglí stromů a vinné révy a částečně se rozpadající k zemi.


  
   

   

5. den: SIAM REAP - TONLE SAP - BATTAMBANG
 Kambodža

Ráno po snídani vás čeká zajímavý výlet lodí po jezeře Tonle Sap, kde budete mít příležitost dozvědět se o životě na jezeře. Jezero Tonle Sap je největší sladkovodní jezero v jihovýchodní Asii a je oficiálně uznané za biosférickou rezervaci UNESCO o rozloze zhruba 250.000 hektarů v období sucha. Z paluby místní lodi též uvidíme Kompong Phluck, vesnici s domy na kůlech a život na vodě. Po obědě se rozloučíte se Siam Reapem a vyrazíte na zhruba tříhodinovou cestu příjemnou místní krajinou do Battambangu, kde se ubytujete.

  
   

   

6. den: BATTAMBANG
 Kambodža

Ráno po snídani strávíte příjemnou procházkou po městě. Na úvod se seznámíte se zajímavou historií tohoto města, které se zapsalo do historie i jako součást Thajska a též bylo významným francouzským koloniálním městem, což je stále patrné na každém kroku díky zachovalé architektuře. Součástí prohlídky bude též návštěva místního hlavního trhu Psar Nath s ochutnávkou výtečné místní kávy. Dále navštívíte chrám Wat Povil, kde se můžete pomodlit s místními mnichy a staré domy, které jsou součástí khmerského dědictví. Po obědě v místní restauraci navštívíte bambusovou železnici. Vše je ve skutečnosti velice jednoduché, bambusové nástupiště a malý vozík poháněný malým motorem. Projedete se zhruba 8 km dlouhoou trasou krásnou krajinou mezi rýžovišti. Tato krásná atrakce ale nebude mít dlouhého trvání, jelikož výstavba moderního železničního koridoru mezi Bangkokem a Saigonem postupuje. Poté navštívíte Phnom Sampeau ("Loď Kopec"), což je jeden z mála kopců v jinak téměř plochém okolí a na jehož vrcholu je malý chrám odkud budete mít fantastický výhled na typickou krajinu rýžových polí. Vaše návštěva zde bude trvat až do soumraku kdy se miliony netopýrů rozletí po obloze a vytvoří velkolepou přírodní podívanou.

  
   

   

7. den: BATTAMBANG - PHNOM PENH
 Kambodža

Po snídani Vás čeká přesun do hlavního města s několika příjemnými zastávkami. První bude ve vesnici Kampong Chhnang známé díky své keramice a produkci tradičního rýžového vína. Dále navštívíte Oudong, bývalé královské hlavní město, kde se naobědváte a navštívíte buddhistické meditační centrum Vipassana Dhura. Pozdě odpoledne dorazíte do Phnom Penhu, kde se ubytujete.

  
   

   

8. den: PHNOM PENH
 Kambodža

Ráno po snídani nahlédnete do nedávné temné kambodžské historie při návštěvě muzea genocidy Tuol Sleng, které kdysi bývalo školou a následně bylo přestavěno na zadržovací a mučící centrum nazvané S21. Také navštívíte Vražedná pole (Killing Fields) v Cheoung Ek, kde uvidíte masové hroby a pagodu plnou lidských kostí. Po obědě odpoledne navštívíte starou francouzskou čtvrť, Královský palác, kde úřaduje jediný česky mluvící král na světě. Následovat bude návštěva Stříbrné pagody a Národního muzea v tradičním khmerském stylu. Poté navštívíte Centrální trh, budovu ve stylu Art Deco, který je nejen významným orientačním bodem města, ale i největším trhem v zemi. Večer vás čeká prohlídka města z paluby vyhlídkové lodi po řekách Mekong a Tonlé Sap.

  
   

   

9. den: PHNOM PENH
 Kambodža

Po snídani a před odpoledním transferem na letiště a odletem do Evropy budete mít dost času si ještě trochu odpočinout nebo vyrazit na nákupy.

  
   

   

10. den: PRAHA
 Kambodža

Přílet do Prahy.

  

Nezávazná objednávka zájezdu 24.11.2018-03.12.2018

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
Cena zájezdu za osobu ve dvoulůžkovém pokoji (51 500,- Kč)   osob  
Volitelné připojištění (storno, zavazadla atd.) (1 490,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Tváře Jižní Ameriky: Chile a Brazílie
Tváře Jižní Ameriky: Chile a Brazílie
Brazílie

17.10.2018-27.10.2018
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 82590,- Kč
Srílanská esence
Srílanská esence
Srí Lanka

18.11.2018-26.11.2018
Dle programu, pravidelná letecká linka

 58990,- Kč
Expedice Východní Afrika
Expedice Východní Afrika
Keňa

18.08.2018-29.08.2018
Dle programu,

 59990,- Kč
Srí Lanka: Dvě tváře jedné krásky
Srí Lanka: Dvě tváře jedné krásky
Srí Lanka

24.09.2018-05.10.2018
Polopenze, pravidelná letecká linka

 69990,- Kč