Po stopách Mekongu Zájezdy Kambodža, Laos - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Kambodža, Laos

název zájezdu: Po stopách Mekongu


Země:
 
Kambodža, Laos
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: za historií, za přírodou, za památkami
Strava: Se snídaní
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: 
Začátek zájezdu: 31.10.2018
Konec zájezdu: 13.11.2018
Počet nocí: 11
Průvodce: Česky hovořící
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
99 000,- KčCena zájezdu za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
1 490,- KčVolitelné připojištění (storno, zavazadla atd.)

Cena zahrnuje:
 
* Letenky včetně všech poplatků z Prahy do Laosu a zpět z Kambodži včetně letištních tax a poplatků, v optimální knihovací třídě
* Regionální letenky na přelety včetně letištních tax a poplatků, v optimální knihovací třídě
* Celkem 3 noci v hotelu v Luang Prabangu, 1 noc ve Vientianu, 2 noci na jihu Laosu, 3 noci Siam Reapu a 2 noci v hotelu v Phnom Penhu
* Stravování dle programu
* Všechny uvedené výlety včetně dopravy
* Všechny transfery
* Vstupy do památek a parků
* Doprovod česky mluvícího průvodce
* Cestovní zdravotní pojištění do zahraničí
* Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
 
* Víza do Laosu a Kambodži
* Volitelné připojištění do zahraníčí: 1490 Kč
* Spropitné a osobní výdaje

Poznámka:
 
Poznejte s námi život místních obyvatel podél řeky Mekong, navštívíte hlavní turistická centra, ale i méně známá místa, uvidíte nádherné krajiny s rýžovými poli, ovocem i zeleninou, které u nás ani neznáme,


  

Další termíny


31.10.2018 - 13.11.2018 14 dní od 99 000,- Kč Min 8, max 12 osob. 

program zájezdu


1. den: ODLET
 
Odlet z Prahy do Luang Prabangu.

  

2. den: LUANG PRABANG
 Laos

Přílet do Luang Prabangu v podvečerních hodinách. Po příletu a vyřízení nezbytných formalit na letišti se přepravíte na hotel.

  
   

   

3. den: LUANG PRABANG
 Laos

Po snídani navštívíte Tradiční centrum umění a etnologie, kde získáte základní informace o Laosu, jeho lidu a kultuře. Poté se vydáte po silnici na 45 minut dlouhou cestu okolní krajinou a příjemnými vesničkami k vodopádům Kuang Si. Po mírné asi desetiminutové chůzi dorazíte na soukromý piknik, oběd, který na vás bude čekat na oblíbeném místě s výhledem na přírodní kaskádové tyrkysové bazény vodopádů. Zde budete mít dost času si vychutnat nejen snídani, ale i samotné vodopády a třeba se mezi nimi i vykoupat. Před odjezdem zpět navštívíte svatyni medvěda, která je vedle vodopádů. V současné době zde ve svatyni žije 23 asijských černých medvědů, kteří byli zachráněni před pytláky. Poté se vydáte zpět do Luang Prabangu.

  
   

   

4. den: LUANG PRABANG
 Laos

Po snídani na hotelu zahájíte celodenní prohlídku města u bývalého královského paláce, nyní Národního muzea, kde budete zkoumat historii Laosu a pak se přesunete k Wat Mai, chrámu proslulému svými zlatými reliéfy. Poté navštívíte Wat Xieng Thong, nejuctívanější chrám v Luang Prabang. Nachází se na konci poloostrova, v blízkosti Mekongu. Tento chrám byl postaven v roce 1560 králem Setthathirat a je vyzdoben krásnými mozaikami. Po obědě navštívíte Wat Visoun, nejposvátnější chrám ve městě, který byl zcela přestavěn v roce 1887 poté, co byl zničen po invazi černých praporů ze severu. Na nádvoří Wat Visoun stojí Melounová stúpa ve tvaru ovoce, z něhož má své jméno. Dále budeme pokračovat k Wat Aham, který byl postaven v roce 1500 a Wat That. V podvečer vystoupáte 328 schodů na horu Phousi kde si vychutnáte západ slunce nad městem a okolní krajinou. Svůj výletní den zakončíte zastávkou na trhu místních horských kmenů.

  
   

   

5. den: LUANG PRABANG - VIENTIANE
 Laos

Po snídani vás čeká transfer na letiště a vnitrostátní přelet do hlavního města Vientiane. Poté se přesunete do hotelu k ubytování. Odpoledne vás čeká prohlídka hlavních pamětihodností Vientianu.

  
   

   

6. den: VIENTIANE - PAKSE - CHAMPASAK
 Laos

Dopoledne budete mít trochu volného času na nákupy a individuální prohlídku města a poté se přesunete na letiště a přeletíte do Pakse na jihu země. Odtud se přesunete do Champasaku, kde se ubytujete a prohlédnete si příjemné malé městečko.

  
   

   

7. den: CHAMPASAK – 4000 ostrovů
 Laos

Ráno po snídani vyrazíte na celodenní výlet po oblasti Sipandon (4000 ostrovů), kde se řeka Mekong roztahuje do šířky 14 km a vytváří tisíce malých ostrovů. Nejprve pojedete autem do vesnice Ban Nakasan a odtud odplujete na poklidný ostrov Done Khone, kde je několik plantáží a malých vesniček. Na západě ostrova v těsné blízkosti kambodžské hranice navštívíte vodopády Lippi. Místní lidé věří, že tyto vodopády jsou pastí na zlé duchy. Ostrovy hrály důležitou roli v době francouzského kolonialismu, jelikož spojovaly Laos s Kambodžou a Jižním Vietnamem. Další pokračování výletu bude na lodi, ze které budete moci pozorovat velmi vzácné sladkovodní delfíny, pokud budete mít štěstí. Nejúžasnější na plavbě je ale stejně možnost pozorování poklidného života místních obyvatel v tomto zapomenutém kraji. Před západem slunce se poté vrátíte zpět do Champasaku.

  
   

   

8. den: CHAMPASAK - PAKSE - SIAM REP
 Kambodža

Po snídani přejedete do Pakse na letiště k mezinárodnímu letu do Kambodže. Po příletu a vyřízení nezbytných formalit budete přepraveni do hotelu a ubytujete se.

  
   

   

9. den: SIAM REP
 Kambodža

Ráno po snídani si užijete nádherný Angkor Wat postavený po vzoru chrámové hory Meru, domova bohů. Uvnitř chrámu jsou stěny pokryty kamennými sochami a reliéfy znázorňující hinduistickou mytologii a války. Angkor Wat je také dobře známý pro více než 2000 tanečníků Apsara , které zdobí chrám. Jeho výstavba trvala kolem třiceti let intenzivní práce. Dnes je Angkor Wat symbolem duší khmerských lidí a je zobrazen i na státní vlajce Kambodže. Odpoledne po obědě navštívíte poslední hlavní město Velké Khmerské říše, Angkor Thom. Toto město je obklopeno 8 metrů vysokou zdí ve tvaru dokonalého čtverce. V přesném středu města se nachází impozantní chrám Bayon. Toto vznešené mistrovské dílo ze 12. století je velmi dobře známé pro svých 54 věží, které reprezentují 54 provincií Velké Khmerské říše. Večer vás čeká speciální khmerská večeře, která bude doprovázena tradičním khmerským tancem Apsara.

  
   

   

10. den: SIAM REP
 Kambodža

Po snídani vyrazíte na venkov prohlédnout si "klenot" v oblasti Angkoru, hezký chrám Banteay Srei. Takzvaná "ženská citadela" zůstává nejzachovalejším chrámem v Kambodži. Jsou zde zobrazeny některé z nejlepších příkladů klasického khmerského umění. Banteay Srei je unikátní v tom, že je vyroben z růžového pískovce, který není k vidění jinde v Angkoru. Na zpáteční cestě budete mít možnost zastavit se v místní komunitě podél cesty a náš místní průvodce vám pomůže komunikovat s místními lidmi a tak se jistě dozvíte mnoho zajímavého o jejich způsobu života. Budete mít například příležitost se dozvědět, jak se vyrábí rýžový papír a ochutnat palmové víno a palmový cukr, které jsou populární místní sezónní produkcí. Odpoledne vyrazíte na projížďku tuktukem po chrámech takzvaného Malého okruhu. Nejznámější je asi "Tomb Raider chrám", jeden z nejmalebnějších a památných chrámů Angkoru a Ta Prohm, který je unikátní v tom, že byl ponechán do značné míry tak, jak bylo nalezen, prorostlý džunglí stromů a vinné révy a částečně se rozpadající k zemi.

  
   

   

11. den: SIAM REP - PHNOM PENH
 Kambodža

Ráno po snídani vás čeká zajímavý výlet lodí po jezeře Tonle Sap, kde budete mít příležitost dozvědět se o životě na jezeře. Jezero Tonle Sap je největší sladkovodní jezero v jihovýchodní Asii a je oficiálně uznané za biosférickou rezervaci UNESCO o rozloze zhruba 250.000 hektarů v období sucha. Z paluby místní lodi též uvidíme Kompong Phluck, vesnici s domy na kůlech a život na vodě. Po obědě se rozloučíte se Siam Reapem a přeletíte do Phnom Penhu, kde se ubytujete.

  
   

   

12. den: PHNOM PENH
 Kambodža

Ráno po snídani nahlédnete do nedávné temné kambodžské historie při návštěvě muzea genocidy Tuol Sleng, které kdysi bývalo školou a následně bylo přestavěno na zadržovací a mučící centrum nazvané S21. Také navštívíte Vražedná pole (Killing Fields) v Cheoung Ek, kde uvidíte masové hroby a pagodu plnou lidských kostí. Po obědě odpoledne navštívíte starou francouzskou čtvrť, Královský palác, kde úřaduje jediný česky mluvící král na světě. Následovat bude návštěva Stříbrné pagody a Národního muzea v tradičním khmerském stylu. Poté navštívíte Centrální trh, budovu ve stylu Art Deco, který je nejen významným orientačním bodem města, ale i největším trhem v zemi. Večer vás čeká prohlídka města z paluby vyhlídkové lodi po řekách Mekong a Tonlé Sap.

  
   

   

13. den: PHNOM PENH
 Kambodža

Po snídani a před odpoledním transferem na letiště a odletem do Evropy budete mít dost času si ještě trochu odpočinout nebo vyrazit na nákupy.

  
   

   

14. den: PRAHA
 
Přílet do Prahy.

  

Nezávazná objednávka zájezdu 31.10.2018-13.11.2018

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
Cena zájezdu za osobu ve dvoulůžkovém pokoji (99 000,- Kč)   osob  
Volitelné připojištění (storno, zavazadla atd.) (1 490,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Pobytový zájezd do srdce Indického oceánu (Palm Paradise Cabanas)
Pobytový zájezd do srdce Indického oceánu (Palm Paradise Cabanas)
Srí Lanka
Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle
29.06.2018-08.07.2018
Polopenze, pravidelná letecká linka

 28990,- Kč
Expedice Východní Afrika
Expedice Východní Afrika
Keňa

18.08.2018-29.08.2018
Dle programu,

 59990,- Kč
Putování Mexikem (nejen) pro 55+ s českým průvodcem
Putování Mexikem (nejen) pro 55+ s českým průvodcem
Mexiko

29.01.2019-13.02.2019
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 75900,- Kč
To nejlepší z Jižní Afriky: JAR, Lesotho, Svazijsko, Mozambik, Zimbabwe
To nejlepší z Jižní Afriky: JAR, Lesotho, Svazijsko, Mozambik, Zimbabwe
Lesotho

28.04.2018-13.05.2018
Dle programu, pravidelná letecká linka

 58990,- Kč